Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka

7.12.2023 | 19:30 | Kulturní dům Kamenice
Jakub Jan Ryba: ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka se vrací do kamenického Kulturního domu. V roce 2018 zde uvedl jeden ze svých prvních „Koncertů filmové hudby a slavných melodií”. Byl to také jeden z koncertů, kde se k orchestru připojil Kamenický smíšený sbor. Letos obě tělesa naváží na svojí dávnou spolupráci. V sídle Kamenického pěveckého sboru společně uvedou Českou mši vánoční. Přidá se k nim ještě smíšený pěvecký sbor Homunculi z Jílového u Prahy.

Česká mše vánoční se hraje už bez mála 230 let. Když ji Jakub Jan Ryba dokončil, netušil, že právě složil své nejslavnější dílo. Sám skladatel se pravděpodobně ani za svého života nedozvěděl, jak bude toto jeho dílo jednou oblíbené. Už tenkrát se ale pomalu šířilo ručními opisy po celých Čechách. A později dokonce i za hranice naší vlasti. Hudba, která nás dnes hřeje u srdce, přesto vznikala za těžkých a hlavně velmi složitých podmínek. V současné době je bohužel příběh samotného skladatele, i tohoto díla téměř neznámý. To se snažíme změnit i třeba našimi programy, které jsou Vám při koncertech k dispozici.

Pojďme se společně zaposlouchat do vánočních melodií a sdílet slavnostní sváteční atmosféru. K vánočnímu naladění jistě přispěje i společný zpěv koled. Přijďte a přidejte se, těšíme se na Vás!


» Koupit online «

Vstupenky na tento koncert můžete zakoupit na pokladně Kulturního centra nebo online. Doprodej vstupenek bude probíhat v předsálí 30 minut před začátkem koncertu.

Místo konání: Kulturní dům Kamenice
Bezbariérový přístup
Adresa: Ringhofferovo nám. 434, Olešovice, 251 68 Kamenice
Termín: 7. 12. 2023
Začátek: 19:30
Délka koncertu: 50 minut
Vstupné: 250,- Kč


← kalendář

← domů