Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka

ZAMĚŘENÍ

Žánrově je repertoár orchestru rozsáhlý. Skládá se ze slavných a oblíbených děl známých širokému publiku, a tak si díky věrné interpretaci orchestr během poměrně krátké doby získal své vděčné posluchače. Orchestr má ve svém repertoáru jak klasickou, tak muzikálovou i filmovou hudbu, a také další skladby složené nebo aranžované pro symfonický orchestr.

V repertoáru filmové hudby má orchestr Dalibora Havlíčka nastudované skladby z filmů „Pearl Harbor“ (Hans Zimmer), „Sedm statečných“ (E. Bernstein), „Poslední Mohykán“ (Trevor Jones), „1492: Dobytí ráje“ (Vangelis), „Poklad na Stříbrném jezeře“ (M. Bötcher), „Tenkrát na západě“ (Ennio Morricone) a další.

Ze slavných televizních seriálů má Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka, mimo jiné, nastudované skladby například „Game of Thrones“ (R. Djawadi), „Mission Impossible“ (L. Schifrin) nebo „Hawaii 5-0“ (M. Stevens).

V repertoáru muzikálové hudby orchestr nastudoval a s úspěchem hraje známé a oblíbené árie z muzikálů skladatele A.L. Webbera „Phantom of the Opera“ a „Cats“. Z české tvorby jmenujme například píseň „Milenci v texaskách“ z muzikálu „Starci na chmelu“. Dalšími, nyní popovými muzilály, jsou „Grease“ (Pomáda) nebo „Mamma Mia“.

Neopomenutelnou část repertoáru orchestru tvoří obecně známé skladby, které byly napsány nebo aranžovány přímo pro symfonický orchestr. Jedná se například o skladby „The Show Must Go On“ (Queen), „The Entertainer“ (Scott Joplin), „Viva la Vida“ (Coldplay) nebo „Hallelujah“ (Leonard Cohen).

Další významnou složkou repertoáru orchestru je hudba klasická. Z ní můžeme zmínit třeba barokní „Canon in D“ (Johann Pachelbel) nebo skladby J. S. Bacha „Air“ či „Badinerie“. Z romantického období pak jmenujme předehru z operety Carmen (Georges Bizet) nebo ukázky z baletu Labutí jezero (Petr Iljič Čajkovskij). Z období hudebního klasicismu pak můžeme uvést například první větu z Beethovenovy 5. symfonie („Osudová“), nebo Mozartovu „Malou noční hudbu“. Milovníci klasické hudby také určitě ocení velmi působivé provedení slavné skladby ze zhudebněného Ibsenova dramatu „Peer Gynt“ (E. Grieg).

Nejnovější částí repertoáru je série písniček z českých, ale i zahraničních pohádek. Z českých uveďme například Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty nebo Tři veteráni. Ze zahraničních pak jmenujme například „Shrek“ nebo „Tangled“ (Na vlásku).

← zpět